Tradiciniai renginiai

Suvokti ir patikrinti save ir pasaulį galima tik per vertybių prizmę. K.Vonegutas rašė : „Tikrosios vertybės nekinta. Kas sykį jau buvo tiesa, tas liks tiesa per amžius. Be to, tiesų nedaug, ir visos jos labai paprastos.“ Jas atrasti ir suprasti padeda puoselėjamos mokyklos tradicijos: ir per daugiau nei pusšimtį metų susiformavusios, ir naujai kuriamos, nes V.Suchomlinskio žodžiais tariant: „Tradicijos – tai lobynas, į kurį kiekviena karta įneša savo indėlį. Jį reikia tinkamai panaudoti, o kartu rūpintis, kad šį lobyną nuolat papildytų naujos vertybės.“ Svarbiausia - kūrybiška improvizacija, kad net ir kasmet besikartojančiame renginyje išliktų laukimo intriga.
 

Tradiciniai renginiai

Rugsėjo 1-oji

Šventė, kviečianti mokinius ir mokytojus bei tėvelius kartu leistis
į nepakartojamą kelionę po žinių šalį.

Mokytojų diena

Išradingai, šiltai ir jaukiai mokinių kuriama kasmetinė rudeninių gėlių žiedlapiais išmarginta šventė, kurios moto : „Iš Tavo rankų išaugęs medis šaknijas ir skleidžia manyje Pažinties šakas. Už jį, už šiltą šiltą žodį, tartą iš širdies, tegul nors astro žiedas padėkot padės“

Abėcėlės šventė

Mažas teatralizuotas stebuklas, parodantis, kaip per metus užaugo pirmokėlis, suteikiantis pasididžiavimo savo jėgomis mokiniams ir gerų emocijų tėveliams.

„Lik sveika, pradine mokyklėle“

Popietė, skirta tėvams, mokytojams ir mokiniams pabūti kartu: apžvelgti nuveiktus darbus, prisiminti bendras šventes, vykdytus projektus, pašokti, pagroti, padainuoti, padėkoti už pagalbą, kantrybę, darbštumą. O patys stropiausi, darbščiausi mokiniai apdovanojami Padėkos raštais.

Naujametinis (Kalėdinis) karnavalas

Kviečia siausti, sugrįžti į pasaką ir pajusti stebuklo laukimą ir mažuosius pradinukus, ir padykusius paauglius, ir sparnus į ateitį tiesiančius beveik ir jau abiturientus.

Užgavėnės

Išskirtinė metų diena, kai į mokyklą suguža ne tik mokiniai, bet ir „čigonai“, „velniai”, ,,raganos”, ,,giltinės” „ubagėliai“, kai visa mokykla pakvimpa blynais, o pradinukai prie kaitraus laužo sudegina Morę bei muzika, šokiu ir daina palydi žiemą iš mokyklos kiemo.

Rudenėlio šventė

Rudens gėrybių spalvos ir formos žadina vaizduotę, skatina kūrybai, kurios rezultatas – akį traukianti mokinių darbų paroda. O salėje pradinio ugdymo klasių mokiniai žodžiu, piešiniu, šokiu ir daina kalba apie sveiką mitybą, vitaminų naudą jaunam organizmui. Šventę vainikuoja mokinių pagamintų sveikuoliškų patiekalų puota. Ir skanu, ir sveika!

Kalbų diena

Vadovaudamiesi devizu: „Moki žodį – žinai kelią“, mokiniai visose mokyklos erdvėse „paberia“ daugybę žodžių ir posakių ne tik lietuvių, rusų, anglų, vokiečių ar lenkų, bet ir prancūzų, italų ir kitomis kalbomis.

Motinos diena

Muzikos ir teatro mokytojų inspiruota ne tik mamyčių, bet ir visos bendruomenės šventė, alsuojanti šiluma ir meile, kuriai išreikšti nepakanka vien žodžių. Daina iš širdies, fleitos melodija ir stiprus stiprus apkabinimas – pagrindiniai šventės akcentai.

Sausio 13-oji

Atminimo pamoka.

Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios renginiai

Susitikimai, konferencijos, pamokos, paruošti projektai, išleisti stendai – tai ne tik prisilietimas prie tautos istorijos, jos įvertinimas, bet subrandinimas savęs kaip savo šalies piliečio, suvokiančio, kad „kojomis žmogus turi įaugti į savo tėvynės žemę, bet jo akys teaprėpia visą pasaulį“
(Dž. Santajana).

Projektų savaitė

Moto – M.Burgeso mintis: „Pabandyk tai. Tu neprivalai to daryti vėl, jeigu nenori, bet pabandyti verta“. Savaitė ieškojimų, atradimų, kūrybos – ir galimybė pasidalinti sukauptomis žiniomis su visais.

Talka Kairėnų botanikos sode

Mokiniai, vadovaujami mokytojos M.Ožeraitienės, kasmet ne tik talkina sodo darbuotojams,
bet ir įgyja naujų žinių apie augaliją.

Tradiciniai konkursai

„Sukurk vaivorykštę savo lėkštėje“

Biologijos mokytojos A.Maslenikienės ir slaugytojos R. Rindeikienės inicijuotas konkursas apie sveiką mitybą, sveiką gyvenseną. Norint laimėti, reikia ne tik žinių, bet ir išradingumo, greitos reakcijos bei... geros palaikymo komandos.

Meninio skaitymo konkursas

Ėjimas į nuostabų kūrinių fantazijos ir išminties pasaulį, atveriantį jo platumą bei įvairumą, nes meninis teksto skaitymas– taip pat kūrybinis svaigulys. Ir galimybė įsitikinti, kiek daug mokykloje talentingų skaitovų.

Sporto renginiai

Mokykla nuo seno garsėja kaip labai sportiška mokykla, todėl kasmet organizuojama daug sporto renginių ir švenčių.
 

Tradiciniais tapo:

Mokyklos olimpinė sporto savaitė

Dalyvavimas miesto projekto „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“.

Piešinių paroda sporto ir sveikatingumo temomis

Rudens kroso estafetės

Kalėdiniai tinklinio ir krepšinio turnyrai

Ketvirtokų sporto šventė „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“
Salės futbolo turnyras
Tarpklasinės krepšinio varžybos
Tarpklasinės kvadrato varžybos
Tarpklasinės tinklinio varžybos
 

Tradicijos – ne tik renginiai.
Tai ir mokyklos gyvenimo ritualai.

Ritualai

mokyklos himnu pradedami visi svarbieji mokyklos renginiai,
mokyklos puošimas prieš Kalėdas,
advento sveikinimas kolegai,
seniūnų sueigos,
išleidžiamas mokyklos kalendorius, iliustruotas mokinių darbais.

 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.55 – 10.40
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 13.05 – 13.50
 • 7. 14.00 – 14.45
 • 8. 14.50 – 15.35
Iki mokslo metų pabaigos liko

MOKINIŲ VASAROS ATOSTOGOS!