Projektas „Būk draugas“ 2010-2015 m. m.

Šių metų rudenį užsimezgė graži draugystė tarp mūsų mokyklos 2 M klasės mokinių ir Bernardinų vaikų dienos centro lankytojų. Pradinių klasių mokytoja Jolanta Semėnienė ir socialinė pedagogė Ana Liminovič inicijavo projektą „BŪK DRAUGAS“. Jo tikslas - mokyti pradinių klasių mokinius tolerancijos, ugdyti komunikacinius gebėjimus bei įgūdžius, reikalingus socialiniame mokyklos ir visuomenės gyvenime, formuoti moralines vertybes. 

Lapkričio 5 d. įvyko pirmasis susitikimas: vaikai susipažino, kartu gamino lėlę „Cypliukas“, padėdami Vilniaus Kolegijos studenčių – būsimų socialinių pedagogių - žaidė įdomius žaidimus. Jaukią atmosferą sukūrusios Dienos centro darbuotojos pakvietė pratęsti pažintį prie vaišių stalo, vaikai toliau šiltai ir noriai bendravo.

Lapkričio 17 d. Bernardinų vaikų dienos centro lankytojai vyko į Lietuvos nacionalinį muziejų apžiūrėjo ekspoziciją „Žalgirio mūšiui 600“ . Šią išvyką vaikams padovanojo 2M klasės mokinių tėveliai. 

Lapkričio 18 d. 2 M klasės mokinio Dovydo mama Laima Juodėnienė mokė vaikus vilnos vėlimo paslapčių.

Kitų planuojamų susitikimų metu mokiniai susipažins su Advento papročiais, dalyvaus bendroje šventinėje vakaronėje. Projekte taip pat dalyvaus muzikos, dramos, folkloro vyr. mokytoja Audronė Šakalienė, mokytojo padėjėja Renata Lenytė, socialinė pedagogė Nijolė Gumbrytė.

Siekiami projekto rezultatai:

Projekto dalyviai įvertins tinkamo bendravimo svarbą;

Vaikai sužinos, ką gero ir įdomaus teikia draugystė;

Mokysis tinkamai reikšti savo jausmus kitiems;

Gebės pagarbiai, tolerantiškai ir dėmesingai elgtis su kitais.

 

Gruodžio 3 d. 2M klasės mokiniai, kartu su klasės auklėtoja Jolanta Semėniene, muzikos ir teatro mokytoja Audrone Šakaliene, soc. pedagogėmis Nijole Gumbryte ir Ana Liminovič, mokytojo padėjėja Renata Lenyte bei tėveliais dalyvavo projekto BŪK DRAUGAS uždaryme, vykusiame Bernardinų vaikų dienos centre. Atsidėkodami už puikų adventinį koncertą, Bernardinų centro vaikai kartu su pranciškonu broliu Alvydu pagiedojo bei pamokė svečius gražių giesmių, apžiūrėjo Bernardinų bažnyčią ir išgirdo jos istoriją. Vaikus suvienijo ir bendros vaišės, žaidimai ir dovanėlės. Teigiamų emocijų ir įspūdžių buvo daug....

Kovo 30d. svečiavomės pas ištikimus savo draugus Bernardinų vaikų dienos centre. Šia proga padovanojome centro lankytojams iš vilnos veltus „pūkučius“, kurie simbolizavo draugiškumą. Po to visi lankstėme gėlytes, taip prisidėdami prie nelaimės ištiktos Japonijos palaikymo akcijos „Vilties origamis“. Akcijos tikslas – išreikšti solidarumą su kenčiančiais Japonijos žmonėmis, ypač  vaikais, tuo pačiu supažindinant Lietuvos vaikus su Japonijos kultūra, tradicijomis, papročiais. Vaikų pagaminti darbeliai papuošė Vilniaus Gerosios Vilties vid. Mokyklos erdves.

Vaikučiai smagiai prleido popietę: bendravo, žaidė įvairius linksmus žaidimus, po to sėdo prie bendro vaišių stalo, kur valgė skanų pyragą, iškreptą vienos 2M klasės mokinių mamytės.

Niekam ne paslaptis, jog sumažinti dantų ligas padėtų profilaktines priemonės: sanitarinių - higieninių žinių teikimas, burnos higienos būklės gerinimas, sveika mityba, reguliarus ir taisyklingas dantų valymas šepetėliu ir pasta, todėl balandžio 8d. Bernardinų vaikų dienos centre lankėsi 2M klasės mokinio mama vaikų gydytoja odontologė Geda Mažeikienė. Gydytoja vaikučiams vedė įdomią ir naudingą pamokėlę, kaip taisyklingai laikytis burnos higienos. Vaikai iš odontologės gavo po dovanėlę – dantų šepetėlį. Tikimės, kad vaikystėje suformuoti higienos įgūdžiai išliks visą gyvenimą.

Bendras Bernardinų vaikų dienos centro bei Vilniaus Gerosios Vilties vidurinės mokyklos antrokų projektas „Būk draugas“ sėkmingai tęsiasi. Šį kartą vaikai susitiko gegužės ketvirtą boulingo klube, smagiai praleisti popietę. Vadovėms ir mokytojoms buvo džiugu matyti, kaip vaikai draugiškai ir mandagiai bendravo ir žaidimo metu sugebėjo išlaikyti sveiką konkurenciją. Vaikai varžėsi tarpusavyje, bet tuo pačiu metu patardavo vienas kitam, nesijuokdavo iš kitų nesėkmių bei paduodavo rutulius atėjus „konkurento“ eilei. Pasibaigus žaidimo laikui, buvo suskaičiuoti taškai ir išsiaiškinti prizinių vietų laimėtojai. Vėliau visi dalyviai apsupo vaišių stalus, kur galėjo artimiau pabendrauti ir aptarti įspūdžius. Padėkoję vieni kitiems už gražiai praleistą popietę vaikai išsiskirstė pilni teigiamų emocijų.

Gegužės 18d. Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokykloje vyko baigiamasis projekto „Būk draugas“ renginys. Mus aplankė mūsų draugai - Bernardinų vaikų dienos centro lankytojai. Svečiai susipažino su mūsų mokykla, aplankė parodą. Po to visi pasipuošėme pačių nusipintomis iš vilnos draugystės apyrankėmis. Pasikeitėme dovanėlėmis. Svečiai padėkojo už nuoširdų bendradarbiavimą irįteikė savo gamybos medalius.  Tikimės bendrauti ir bendradarbiauti ir kitais mokslo metais.

Štai ir vėl susitikome.. Praėjo lygiai metai, kai susidraugavome su Bernardinų vaikų dienos centru, Ta proga susibūrėme užsiimti įdomia ir kūrybinga veikla-dekupažu.

Dekoruojamu objektu pasirinkome kamštinius puodelių padėkliukus, vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi visų nurodymų, kaip taisyklingai atlikti dekupažo techniką. Pirmiausia vaikučiai padengė padėkliukų pagrindą dažais, vėliau pasirinktinai apklijavo popieriaus iškarpomis, galiausiai užtepė laką. Vaikučiai nekantriai laukė kūrybos rezultatų. Darbeliai gavosi puikūs. Visi svarstė kam padovanos savo meninį darbelį Kalėdų proga. Po kruopštaus užsiėmimo visi draugiškai apsupo vaišių stalą, čia visi smagiai šnekučiavosi, aptarė tolimesnių bendrų veiklų planą. Dėkojame ištikimiems draugams už kūrybingą popietę.

Adventas – susikaupimo laikas, skirtas pasiruošti Kristaus atėjimo į šį pasaulį šventei – Kalėdoms. Adventas prasideda lapkričio 30-ąją, Šv. Andriejaus dieną, ir tęsiasi iki Kūčių. XIX a. – XX a. pradžioje šiuo laikotarpiu šeimose daug laiko buvo skiriama namų ruošos darbams, apeigoms, burtams, rankdarbiams. Tą progą, gruodžio 7d. Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokyklos 3M klasės mokiniai ir Bernardinų centro vaikučiai apsilankė Lietuvos Nacionaliniame muziejuje, kur jiems buvo vedama ekskursija-pamoka „Advento tradicijos ir papročiai“. Vaikučiai išsamiau susipažino su advento papročiais, burtais, žaidimais, tautosaka.

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, pasitelkus bendras jėgas ir kūrybiškumą iš popieriaus lankstėme kalėdines snaiges, kuriomis puošėme mokyklos koridorius ir Bernardinų vaikų dienos centro patalpas.

Vasario 14d. susitikome su Bernardinų vaikų dienos centro vaikučiais praleisti smagios popietės. Mūsų popietės idėja buvo, kad vaikai aktyviai bendrautų, bendradarbiautų mokomojoje praktinėje veikloje, kad formuotų tinkamo tarpusavio bendravimo įgūdžius, ugdytų kūrybiškumo kompetencijas. Siekiant idėjos buvo vykdomos tokios veiklos kaip :

- "Sveikuolių sausainėliai" – vaikai gamino ir kepė iš mielinės tešlos įvairių formų sausainius, mokėsi serviravimo, estetiško pateikimo būdų ;

- atliko praktinę užduotį draugystės tema ;

- "Širdelė draugui" – gamino atviruką, rašė palinkėjimus ;

- "Draugystės drugeliai" – lankstė origami.

Veiklose vyravo šurmuliukas, draugiški, laisvi dalyvių tarpusavio santykiai, vyko darbas porose, grupėse, kiekvienas dėjo pastangas darbelį atlikti tvarkingai ir taisyklingai.

Prie vaišių stalo buvo aptarta veikla, vaikai pasidžiaugė, pasidalino įspūdžiais. Pasidalinta pagamintais lankstiniais, kuriais nutarta papuošti BVDC ir Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokyklos patalpas. Vaikučiai skirstėsi nenoriai, bet su viltimi susitikti dar kartą.

“Vanduo! Tu be skonio, be spalvos, be kvapo – tavęs neaprašysi. Tavimi tik mėgaujamės, nesuprasdami - kas tu. Tu – ne tik būtina sąlyga gyvybei palaikyti, tu – esi gyvybė!” Antuanas de Sent Egziuperi

Vaikai vandenį pažįsta jau nuo kudikystės, nes vanduo – neatskiriama žmogaus vystimosi ir egzistavimo dalis. Tačiau daugelis mokyklinio amžiaus vaikų, kaip dėja ir suaugusiųjų, nežino kokį vandeni jie geria. Vaikai ir paaugliai būna patys gyviausi, imliausi ir greičiausiai įsisavina naują informaciją. Todėl gegužės 29d. Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokyklos 3M klasės mokiniai su Bernardinų vaikų dienos centro lankytojais apsilankė UAB „Vilniaus vandenys“ geriamojo vandens laboratorijoje. Čia vaikučiai sužinojo daug įdomios informacijos, kad geriausios kokybės yra gėlas požeminis vanduo, kad Lietuva vienintelė iš Baltijos, o gal būt ir Europos šalių, naudojanti viešam vandens tiekimui vien tik požeminį vandenį. Gidės vedami vaikai pamatė įvairių eksponatų, taip pat paragavo skanaus vandenuko. Padėkoję mus priėmusiai gidei, nukeliavome visi atgal į dienos centrą praleisti popietę su draugais. Čia iškart vaišinomės atvežtu didžiuliu, gardžiu tortu, kuris simbolizavo mokslo metų pabaigą. Daug žaidėme, juokavome, smagiai leidome laiką. Ačiū draugams.

Mes, Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto studentės, spalio 3d. kartu su Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokyklos 4M klasės mokiniais lankėmės Bernardinų vaikų dienos centre. Ten buvome apie tris valandas, tačiau laikas lėkė nepastebimai, nes visa veikla nuveikta mažoje patalpoje paliko neišdildomą įspūdį. Į dienos centrą rinkasi vaikučiai, kurie užsiima prasminga veikla: ruošia namų darbus, žaidžia, bendrauja bei bendradarbiauja, mokosi gero elgesio, grupelėse tvarko darbo vietas bei virtuvėlę, taip pat dalyvauja socialinių pedagogių sugalvotoje integruotoje veikloje.

Tądien centro vaikučiai kartu su 4M klasės mokiniais bei Jokūbo mamyte Gintare piešė piešinukus konkursui „Rudens taku“, mokytoja mokė piešti potėpių bei šešėlių pagalba, visų piešiniai gavosi įspūdingi, buvo smagu žiūrėti. Stebėdamos su kolegėmis vaikų kruopštų darbą, įsitraukėme ir mes, nupiešėme piešinį, kurį palikome kaip gražų prisiminimą.

Po visų darbų susėdome prie bendro stalo aptarti dienos įvykių. Smagu buvo gauti iš vaikų teigiamų įvertinimų - pliusų, kiekvienas vaikas pasisakė už ką skiria savo pliusus. Centro lankytojai pagyrimų suteikė per akis, nėra nieko nuostabesnio, kai vaikai pasako gražius žodžius mielus širdžiai, tada jautiesi lyg būtum nuskridęs kažkur į gėrio salą, nes vaikai yra tokios asmenybės, kurios nelinkusios meluoti, visada sako tiesą, kad ir kokia karti ar saldi ji bebūtų.

Apibendrindamos galime teigti, kad diena buvo kupina įspūdžių, gražių žodžių, malonaus bendravimo bei bendradarbiavimo, labai džiaugiamės, kad teko praleisti popietę su nuostabiais žmogučiais, kurie suteikė mums džiaugsmo ir plačių šypsenų veide, tikrai mielai leistume laiką jų draugijoje. Galime didžiuotis, jog yra tokių nuostabių organizacijų, kurios gali suteikti tiek daug džiaugsmo!

Vilniaus kolegijos studentės:

Vita Gedvilaitė,

Marija Rinkevič,

Inga Tumalavičiūtė

Artėjant gražiausiai žiemos šventei Šv. Kalėdoms, Vilniaus Gerosios Vilties vidurinės mokyklos 4M klasės mokiniai kartu su Bernardinų vaikų dienos centro lankytojais susitiko bendriems darbeliams.

Šį kartą vaikai mokėsi karpinių iš popieriaus – nuo paprasčiausių kalėdinių eglučių iki angelų. Darbeliai reikalavo nemažai pastangų, todėl visi labai stengėsi, išgyveno, jeigu kas nors nepavykdavo. Bet šalia buvo mokytojos ir centro vadovės, visuomet skubančios vaikams į pagalbą, todėl kiekvienas liko patenkintas savo kūriniu.

Po nelengvų darbų, vaikai buvo pakviesti pasivaišinti sausainiais su kakava, aptarti, kaip sekėsi daryti karpinius, smagiai pabendrauti.

Vaikų kūriniais galima pasigrožėti Bernardinų bažnyčios patalpose surengtoje parodėlėje „Kalėdų saulelė pražydo“.

Ačiū už naują patirtį ir linksmai praleistą laiką.

Gražią saulėtą popietę vaikų dienos centre lankėsi Vilniaus Gerosios Vilties vidurinės mokyklos mokiniai. Ta proga visi draugiškai dirbo, vyko kūrybingumo ugdymo pamokėlė „Lipdyba plastilinu ant stiklo“ – gamino dovaną tėveliui. Lipdymas plastelinu teikia daug galimybių ugdyti vaiko kūrybiškumą, vaizduotę, mąstymą, kantrybę. Lipdyti plastilinu ant stiklo smagu, o kurti meniškus darbelius dar smagiau. Pasiskirstę ir susėdę po du vaikučiai kūrė puikius darbelius, dirbo išvien, stengėsi, numatė asmeninį indėlį į meniškai kuriamą paveikslėlį. Daug bendravimo, šypsenų vyravo visame kūrybos procese. Po smagaus darbo, visų laukė kvapniai garuojanti kakava su gardžiu pyragu. Po vaišių draugiškai pūtėme žaismingus balionus, iš kurių lankstėme įvairiausias figūrėles. Toks darbas privertė ne tik šypsotis, bet ir krykštauti. Mūsų bendrą susitikimą vainikavo kopimas į Trijų kryžių kalną, kur grožėjomės Vilniaus miesto panorama.

Ačiū, draugai, kad esate. 

2013m. spalio mėn. Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokyklos 1 ir 5 kl. mokinės su mokytoja J.Semėniene atvyko į dienos centrą su tikslu, origamio technika pamokinti dienos centro lankytojus lankstyti gėlytes iš servetėlių šventiniam stalui bei paruošti skanius, žaismingus vaisių vėrinukus. Po kūrybinės veiklos visų laukė smagūs kulinariniai darbai. Pasidalinę darbais vieni pjaustė vaisius nedideliais gabaliukais, kiti ant medinių iešmelių vėrė pakaitomis vaisių gabaliukus. Draugiškai pagaminę skanėstus visi susėdo prie šventiškai papuošto ir skanėstais apkrauto stalo. Vaikučiai žavėjosi savo darbo rezultatais, kurių po vaišinimosi neliko. Ačiū už viską.

Prie prasmigo projekto „Būk draugas“ tarp Bernardinų vaikų dienos centro ir Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokyklos prisijungė 2M kl. mokiniai. Prieš pat Kalėdas, neabejingi menui ir kūrybai 1M ir 2M kl. vaikai kartu su klasės mokytojomis ir vaikų tėveliai atvyko į centrą Advento vakaronei, kurios metu svečiai pristatė muzikinį spektaklį „Raudonkepuraitė“. Visi liko sužavėti mažųjų aktorių sugebėjimais, kurie puikiai įsikūnijo į patikėtus vaidmenis. Po spektaklio visų laukė gardžios vaišės prie bendro stalo.

 

2M klasės mokinės Ugnės mama: "Buvo labai miela dalyvauti tokiame jaukiame ir šiltame renginyje, kur vaikai dalinosi gerumu, šypsenomis, džiugiomis akimirkomis gražiausių žiemos švenčių belaukiant. Labai džiugu, kad tokie renginiai organizuojami mokyklos bei mokytojų iniciatyva. Nuoširdžiai tikiu, kad tai ugdo vaikų širdyse meilę ir gerumą šalia esančiam."

Vasario 12d. šaunūs ir kūrybingi 1M ir 5a klasių mokiniai  lankėsi Bernardinų vaikų dienos centre. Artėjant Šv. Valentino dienai neieškojome dovanų parduotuvėse, nes pasaulyje svarbiausių dalykų (dėmesio, meilės, draugystės) ten tikrai nenusipirksime. Nusprendėme draugams  dovanoti  nuoširdų dėmesį. Tądien susirinkome pagaminti „Saldžią dovanėlę draugui“.

Pradžioje nedrąsiai bandydami vynioti ledinuką į krepinį popierių, mokytojos Jolantos raginami greitai įgudome ir viskas klostėsi kuo puikiausiai. Nuo įvairių, ryškių popieriaus spalvų visiems mirguliavo akyse. Pastangos pateisino visus mūsų lūkesčius, dovanėlės išėjo tiesiog fantastiškos.

Ačiū už puikias idėjas ir saldžias dovanas. 

 

Piešiniai ant asfalto – būdas išreikšti save

Saulėtą rugsėjo 24 d. Bernardinų vaikų dienos centre lankėsi  Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokyklos 2M klasės mokiniai su klasės mokytoja Jolanta.  Projektas „Būk draugas“ tęsiasi...Kaip visada draugai atvyko su kūrybine ir įdomia veikla. Visi draugiškai ėjome piešti ant asfalto. Pasirinkome gražią vietą, noriai skolinomės dalijamomis kreidutėmis ir smalsiai dairėmės laisvos vietos kūrybai.

Vaikų piešiniuose švietė saulytės, tarsi po lietaus grybai dygo įvairiaspalviai nameliai, gėlytės, vaivorykštės, skraidė drugeliai. Praeiviai žavėjosi kūrybingais vaikų piešinukais. Ačiū visiems dalyvavusiems.

Lapkričio 19d. Vilniaus Gerosios Viltes vidurinės mokyklos 2M ir 3M klasių mokinių būrys atvyko į Bernardinų vaikų dienos centrą. Mokiniai ir jų mokytojos pristatė spektaklį „ Spalvų ginčas“. Po spektaklio mokinių ir bernardiniečių laukė smagi viktorina „ Išdykėlės spalvos“. Šios viktorinos metu vaikai sprendė galvosūkius, rebusus, žaidė žaidimą „ Proto šturmas“, pasitikrino savo gebėjimą susikaupti. Ypač mokinius sudomino linksma užduotis su balionais bei saldainių valgymo turnyras. Po linksmų žaidimų visi drauge skubėjo atsigaivinti, gerdami kakavą ir vaišindamiesi įvairiais skanėstais.

Šiemet  nusprendžiau prisijungti prie labai šaunaus projekto „Būk draugas“, kurį vykdo Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokykla kartu su Bernardinų vaikų dienos centru. Esu grafikos dizaino pirmakursė VTDK, šią specialybę studijuoti pradėjau ne veltui – jau gerokai anksčiau žinojau kur norėčiau studijuoti.  Šis projektas išties sudomino, kadangi labai norėčiau vaikams padėti nuspręsti kur jie norėtų eiti toliau pabaigę mokyklą. Atėjau čia su tikslu, ieškodama tų, kurie taip pat norėtų sieti savo gyvenimą su menu. Dalyvaudama projekte, stengsiuosi padėti vaikams sužadinti bei atrasti savyje kūrybingumo gyslelę.

Gamta – tai mūsų namai, kuriuose nusiraminama ir pailsima. Gamta džiugina ir stebina savo pokyčiais, suteikia energijos. Vaikai noriai būna gamtoje, džiaugiasi galėdami stebėti jos grožį, semiasi dvasinės stiprybės. Pasivaikščiojimai, žaidimai, stebėjimai gamtoje įvairiu metų laiku pripildo vaikų veiklą įvairiausių spalvų, kvapų ir garsų, nuteikia  kūrybai. Mokytojos J.Semėnienės organizuojamas konkursas „Metų laikų spalvos“, puiki galimybė atskleisti metų laikų nuotaikas. Prieš pradėdami darbą padarėme trumpą aptarimą, kokios spalvos kuriam metų laikui labiau tinka. Tai buvo iš ties šaunus darbas vaikai noriai ir drąsiai tapė. Vaikų kūryba galima pasigrožėti mokykloje organizuojamoje parodoje.

 VTDK studentė Katrin Miller

„Sušilkime žvakių šviesoje“

 Vilniaus Gerosios Vilties mokyklos ir Bernardinų vaikų dienos centro projekte „Būk draugas“ dalyvauti paskatino smalsumas...

Jau antrus metus tiek iš vaikų, tiek iš mokytojų girdėjau šiltus atsiliepimus apie mūsų mokinių ir Bernardinų centro lankytojų bendrą veiklą. Taigi, kai reikėjo palydos, mielai sutikau.

Kalėdos ypatingos tuo, jog tai netikėtų idėjų ir dovanų metas! Kalėdų metas – kupinas jaukumo ir šilumos. Nieko nėra geriau šaltą žiemos vakarą, kaip jauki žvakių šviesa, todėl šį kartą vaikai gamino kalėdines žvakides.

Dalyviai greit įsitraukė į darbą, noriai dalijosi priemonėmis, mintimis bei idėjomis, klausėsi patarimų ir išbandė naujas piešimo technikas. Darbeliai išėjo įspūdingi - kiekvienas susikūrė originalią žvakidę dekoruodamas ją taip, kaip tik leido fantazija.

Tačiau turiu pripažinti, kad didžiausią įspūdį paliko ne patys darbeliai, o bendravimas. Vos atvykus į centrą esi priverstas pasijusti kaip namie - šiltas bendravimas, jauki aplinka... o dar apsikeitimas dovanomis ir pasisėdėjimas prie vaišių stalo ragaujant šiltą kakavą...

Visa tai priminė apie artėjančias šventes ir jų prasmę...

Jaukių ir šiltų Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Augusto P. mama Jekaterina

 

„Voro pinklės“

Vasario 4 d. Bernardinų vaikų dienos centre lankėsi Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokyklos  3b klasės mokiniai, kartu su vaikais vaidinantys tėvai: Diana Ščiglienė bei Saulius Repečka bei pradinio ugdymo mokytoja Rūta Bartuškevičienė.

Susitikimo metu BVDC lankytojai stebėjo mokytojos Rūtos Bartuškevičienės auklėtinių bei jų tėvų vaidinimą „Voro pinklės“, kurio veikėjai – vabaliukai. Vabaliukai, norėdami pavakaroti, ieškojo  pamesto stryko, o voras tikėjosi mažuosius ieškotojus pagauti. Varlė, ieškodama patogaus gyvenimo, tapo voro bendrininke. Tik, kai vabaliukams į pagalbą atskubėjo žvaigždė ir vėjas, varlė tapo gera. Todėl vaidinimo pabaigoje visi vabaliukai drauge linksminosi, o voras liūdėjo ir buvo vienas.

Šiuo vaidinimu buvo siekiama  ugdyti socialines kompetencijas: būti tolerantiškiems kitiems ir kitokiems, norą aktyviai ir atsakingai dalyvauti bendruomenės gyvenime, pagalbą vienas kitam ir bendradarbiavimą.

Po vaidinimo ir aktoriai, ir BVDC lankytojai noriai bendravo, dalinosi įspūdžiais. Visi patyrė daug teigiamų emocijų.

 

Sužinoję apie mokyklos ir BVDC vykdomą socialinį projektą "Būk draugas", bendradarbiauti ir jame dalyvauti išreiškė norą Vilniaus S.Stanevičiaus vidurinės mokyklos mokytoja Asta Sagatienė su savo mokiniais, tad kovo 12d. susitikimo metu BVDC lankytojai ir 2M klasės mokiniai stebėjo mokytojos Astos auklėtinių vaidinimą- miniatiūrą „Noriu būti saugus namuose, mokykloje ir gatvėje -ką galiu pasiekti pats, kuo galiu padėti kitiems“, kuris buvo paruoštas prisijungiant prie gražios iniciatyvos „Veiksmo savaitė be patyčių 2015“, norint stabdyti patyčias ir užkirsti kelią neigiamiems patyčių padariniams.

Spektaklio  veikėjai Švelniukai kvietė drąsiai  skelbti žmonėms, kad tolerancija, pagarba, mandagumas, užjauta, supratimas, gerumas, nuolatinis atidumas, meilė ir šiluma nieko nekainuoja. Pateiktose vaidybinėse situacijose netinkamas elgesys šeimoje su vaikais, pyktis, apsivardžiavimas, smurtas neigiamai veikia augančią asmenybę, kuri  išsigandusi ir bejėgė, pakeliui į mokyklą ir mokykloje skriaudžia mažesniuosius, negalinčius savęs apginti, stumdosi, mušasi, atima daiktus, tampo mergaites už kasų, erzina. Personažai Švelniukai akcentuoja, kad tai vyksta dėl gerų jausmų stokos ir siūlo „vaistų“ nuo šios pykčio  ligos - linksmų šypsenėlių, Jie skelbia “Nebūkim abejingi niekada, tiesiog visiems laikams žinokim tiesą šią - užjaust, ištiest pagalbos ranką visada ,yra kiekvieno mūsų pareiga“.

Po puikaus pasirodymo, visi draugiškai susėdo prie stalo kūrybinei veiklai – ant popierinių lėkštelių pasirinktomis meninės išraiškos priemonėmis piešė laimingus veidelius. Originalūs ir smagūs veideliai džiugino visus dalyvius. Šiais darbeliais susitikimo dalyviai papuoš savo  mokyklą bei dienos centro patalpas.

Visi suprantame, jog viena savaitė per metus nesumažins šios problemos, todėl turime visi susivienyti, drąsiai ir plačiai kalbėti apie patyčias, nes tik taip pasieksime supratimo, saugesnės aplinkos mūsų gyvenime.

Šypsokimės vieni kitiems dažniau - juk šypsena nieko nekainuoja.

Neįprasti margučiai

Kovo 20 d. vėl susirinkome Bernardinų vaikų dienos centre. Artėja Šv.Velykos, todėl mokytojos Birutė ir Jolanta su savo mokiniais pasiūlė BVDC lankytojams kūrybinę veiklą „Neįprasti margučiai“.

Mokytojos mokė neįprastų, greitų kiaušinių marginimo būdų. Tam tikslui reikėjo kasdienio naudojimo daiktų - servetėlių. Vaikams buvo paaiškinta margučių puošimo servetėlėmis technologija. Pirmiausia reikėjo išsikirpti margučio trafaretą. Vėliau paimti servetėlę, atskirti viršutinį spalvotąjį sluoksnį ir  jį tarp delnų suglamžyti. Tuomet patepti pieštukiniais klijais visą trafareto paviršių ir ištiesus servetėlę ją klijuoti ant margučio paviršiaus. Bet klijuojant servetėlę, reikia ją šiek tiek patraukti į save, kad susidarytų popierinės „bangelės“. Jei daugiau patrauksi – „bangelė“ didesnė, jei mažiau -„bangelė“ bus mažesnė. Margučio paviršius gali būti vienspalvis, o gali būti kelių spalvų derinys. Užklijavus servetėlę, atidžiai apžiūrėti margučio kraštus, ar servetėlė tvirtai prigludo prie trafareto paviršiaus. Tuomet gražiai apkirpti servetėlės likučius pagal trafareto liniją. Štai ir margutis.

Mokytoja Jolanta ir socialinė pedagogė Ana pasiūlė ir kitų būdų: aplikavimas plastelinu, aplikavimas juostelėmis, siūlais, sagomis ir panaudojant trafaretą. Dirbti buvo įdomu, smagu ir džiaugiamės savo darbeliais, kuriuos eksponuosime Bernardinų bažnyčioje.

 

Rodos taip neseniai varėme žiemą, o štai jau Velykos į duris beldžiasi. Po didelio susikaupimo ir ilgai trukusio pasninko ateina šv. Velykos – džiaugsmo, atsigavimo šventė. Ji simbolizuoja augmenijos prisikėlimą, gyvybės, gamtos atgimimą. Šv. Velykos – Kristaus prisikėlimo diena, didžiausia pavasario šventė. Laukiame Kristaus prisikėlimo ir pavasario, saulės bei skambančių varveklių krištolo, pirmosios žolytės ir almančių upeliukų, vyturio giesmės ir pirmosios žibutės.

Laukdami šv. Velykų Vilniaus Gerosios Vilties vid. mokyklos 2M, 3b, 3M, 4b kl. mokiniai, Vilniaus Simono Stanevičiaus vid. mokyklos 3c kl. mokiniai bei Bernardinų vaikų dienos centro lankytojai gamino kūrybinius darbelius „Velykinis margutis“. Darbai išties gavosi puikūs, jais galima pasigrožėti Bernardinų bažnyčios kairiame koridoriuje esančioje parodėlėje (Maironio g. 10).

Aleliuja!!!

 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.55 – 10.40
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 13.05 – 13.50
 • 7. 14.00 – 14.45
 • 8. 14.50 – 15.35
Iki mokslo metų pabaigos liko

MOKINIŲ VASAROS ATOSTOGOS!