Projektas „Draugaukime“ 2015 – 2016 m. m.

2015-2016 mokslo metais toliau  tęsiamas dvimetis  bendras „Viltenės“ “gandriukų” grupės auklėtinių ir jau 2c klasės mokinių projektas „Draugaukime“. Šį projektą parengė ir vykdo vaikų lopšelio-darželio „Viltenė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Daiva Adomonienė ir mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokytoja Birutė Damauskienė. Projekto dalyviai 2 c klasės mokiniai dalyvavo projektinėje veikloje 2012-2013 m.m., 2013-2014 m.m.  būdami „Viltenės“ auklėtiniai, ir 2014-2015 m.m  jau Gerosios Vilties vidurinės mokyklos 1 c klasės mokiniai.

Šio projekto tikslas: padėti vaikui – būsimam mokiniui adaptuotis mokykloje. Skatinti motyvaciją eiti į mokyklą. Padėti šeimai suvokti priešmokyklinio ugdymo svarbą, jo uždavinius. Ugdyti vaikų saviraiškos, kūrybiškumo, komunikavimo, bendradarbiavimo bei kitas kompetencijas.

Rugsėjo mėnesį buvo aptarta ir numatyta bendrą darželio auklėtinių ir pirmokėlių projektinė veikla.

Spalio mėnesį Gerosios Vilties progimnazijos 2 c klasės mokiniai apsilankė savo gimtąjame darželyje  ir kartu su „Viltenės“ auklėtiniais atliko bendrą darbą „Draugystės medis“.  Per metus paaugę antrokai mokė jau paaugusius „gandriukus“ kirpti simetrišką karpinį, užsirašyti savo vardą ir suklijuoti bendrą rudeniškomis spalvomis pasidabinusį  draugystės medelį. 

Antrokams buvo ypač smagu sugrįžti į savo nerūpetingos vaikystės darželį, aplankyti savo auklėtojas, pažaisti kartu su savo mažaisiais draugais.

Kaip norisi vaikystėje prieš užmiegant paklausyti pasakos iš mamos lūpų… Kodėl pasakos buvo ir yra tokios mėgstamos ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų? Gal ne tik dėl to, kad girdėdami ir skaitydami jas nugrimztame į stebuklingą, nežinomą, kartais tik svajonėse ar sapne matytą pasaulį, bet ir iš jų pasimokome, sužinome.


Jau tapo tradicija kviesti į mokykloje organizuojamas parodas ir mūsų mažuosius „Viltenės“ auklėtinius. Prieš Kalėdas „gandriukai“ kartu su auklėtoja sukūrė  angelą ir dalyvavo respublikinėje pradinio ugdymo mokinių kūrybinių darbų parodoje "Kalėdų angelas". Galėjome pasidžiaugti ne tik mokinių, bet ir darželinukų angelėliais. Smagu, kad mokomės bendradarbiauti.

Gegužės mėnesį antrokai pasikvietė būsimuosius pirmokus „gandriukus“ į mokyklą. Antrokai sutiko darželinukus mokyklos kieme ir nusivedė į savo klasę . Mažieji draugai pamatė kaip atrodo mokymosi vieta, mokiniai pademonstravo uniformas, supažindino su mokinio kuprine, parodė vadovėlius, pratybas ir kitas mokymosi priemones. Vėliau darželinukai susipažino su mokyklos erdvėmis. Apsilankė mokyklos bibliotekoje, pamatė kuriuose aukštuose ir klasėse mokosi pradinukai, atliko mankštą sporto salėje, „išmatavo“ aktų salės dydį.

Grįžus iš ekskursijos po mokyklą vyko integruota būrybinė veikla. Darželinukai apsivedžiojo savo delniuką ir užrašė vardą, antrokai padėjo iškirpti ir užrašė linkėjimą būsimam pirmokui. Buvo labai smagu, kad būsimieji pirmokai sugebėjo perskaityti linkėjimus! Vėliau linkėjimų delniukai buvo suklijuoti į bendrą „Linkėjimų saulutę“, kuri puoš darželio grupės patalpas ir primins nuoširdžius antrokų linkėjimus.

Štai ir prabėgo dvejų metų Gerosios Vilties progimnazijos antros klasės  mokinių, kurių didžioji dalis buvę „Viltenės“ auklėtiniai ir darželio „Viltenė“ „gandriukų“ parengiamosios grupės auklėtinių projektas „Draugaukime“. Smagu buvo bendrauti, žaisti, kurti su mažaisiais darželio draugais. Tikimės, kad ir vyresnieji, ir mažesnieji šio projekto dalyviai pasimokė bendravimo, tolerancijos, kantrybės, supratimo. Didžioji dalis darželinukų Rugsėjo 1-ąją peržengs Gerosios Vilties progimnazijos slenkstį jau būdami pirmokai.  Lauksime jų  mokykloje ir padėsime  kuo galėsime. O dabar linkime geros, saulėtos vasaros ir atsisveikiname iki rudens!

 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.55 – 10.40
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 13.05 – 13.50
 • 7. 14.00 – 14.45
 • 8. 14.50 – 15.35
Iki mokslo metų pabaigos liko

MOKINIŲ VASAROS ATOSTOGOS!