Projektas „Draugaukime“ 2014 – 2015 m. m.

Ypač svarbu, kad į mokyklą rugsėjo 1-ąją ateitų linksmi ir drąsūs, jau susipažinę su mokykla, norintys mokytis, pirmokai. Todėl ir 2014-2015 mokslo metais buvo tęsiamas bendras „Viltenės“ auklėtinių ir 1c klasės mokinių projektas „Draugaukime“. Ši projektą parengė ir vykdė vaikų lopšelio-darželio „Viltenė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Daiva Adomonienė ir mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokytoja Birutė Damauskienė. Įdomu, kad šio projekto dalyviai 1 c klasės mokiniai – buvę „Viltenės“ auklėtiniai, kurie dalyvavo 2012-2013 m.m., 2013-2014 m.m. projektinėje veikloje „Darželis-mokykla, tarsi draugiška šeima“ ( tuo metu projektą vykdė mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokytoja B.Damauskienė ir „lapiukų“ grupės auklėtoja B.Jakubauskienė) ir pasirinkę mūsų mokyklą dabar mokosi joje ir jau patys dalyvauja projektinėje veikloje kaip mokiniai. Taigi karta keičia kartą ...

Šio projekto tikslas: padėti vaikui – būsimam mokiniui adaptuotis mokykloje. Skatinti motyvaciją eiti į mokyklą. Padėti šeimai suvokti priešmokyklinio ugdymo svarbą, jo uždavinius. Ugdyti vaikų saviraiškos, kūrybiškumo, komunikavimo, bendradarbiavimo bei kitas kompetencijas.

Rugsėjo mėnesį buvo aptarta ir numatyta bendrą darželio auklėtinių ir pirmokėlių projektinė veikla.

Spalio mėnesį „Viltenės“ auklėtinių darbai buvo eksponuojami mūsų mokyklos organizuojamojoje Vilniaus miesto respublikinėje pradinio ugdymo mokinių kūrybinių darbų parodoje “Metų laikų spalvos“. Auklėtoja D.Adomonienė padėjo pasiruošti ir atlikti kūrybinius darbus savo auklėtiniams šiai įdomiai darbų parodai.

Lapkričio mėnesį pirmokai sugrįžo į savo buvusį darželį ir džiaugsmingai nubėgo pasisveikinti su savo buvusiomis auklėtojomis, o vėliau artimiau susipažino su savo mažaisiais draugais su kuriais draugaus ir atliks projektinę veiklą dvejus metus. Pirmokai įteikė draugystės širdeles su pirmuoju išmoktu rašyti žodžiu „DRAUGAUKIME“. Vėliau susiskirstę grupėmis piešė keturis metų laikus ant ilgų popieriaus juostų, stengėsi pavaizduoti rudenį, žiemą, pavasarį ir jau prabėgusią vasarą. Vaikai piešė kartu, stengėsi padėti vienas kitam.

Prieš Kalėdas „Viltenės“ auklėtiniai padedami savo auklėtojos D. Adomonienės sukūrė bendrą plakatą apie žiemą ir dalyvavo respublikinėje pradinio ugdymo mokinių ir mokytojų bendrų dailės kūrybinių darbų parodoje „Sušildykime žiemos vakarus". Ši graži paroda buvo organizuojama mūsų mokykloje. Galėjome pasidžiaugti ne tik mokinių ir mokytojų, bet ir darželinukų ir jų auklėtojos plakatu. Smagu, kad mokomės bendradarbiauti.

„Vilteniukų“ plakatas su besmegeniais. O mūsų plakatas su zylutėmis.

Po Kalėdų „vilteniukai“ pakvietė pirmokus pasisvečiuoti ir pasidžiaugti kalėdiniu vaidinimu, smagiai pabendrauti, pažaisti, padainuoti ir kaip „Viltenėje“ priimta, skaniai pasivaišinti. Buvo džiugu stebėti vaidinimą, gauti gražius gerumo angeliukus ir maloniai praleisti laiką kartu.

Kovo 12 d. „Viltenės" lopšelyje-darželyje įvyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventinis koncertas. Šio renginio programoje dalyvavo  mūsų mokyklos 1 c klasės mokiniai ir liaudies šokių kolektyvo „Viltukas" jaunių grupė.  Pirmokams, buvusiems „Viltenės" darželio auklėtiniams buvo ypač smagu koncertuoti  savo mažiesiems draugams. Iš jų lūpų skambėjo gražiausi žodžiai Lietuvai, Tėvynei, gimtinei, o penktokai -„Viltuko" šokėjai  džiugino akį ir sielą nuotaikingais ir gražiais tautiniais šokiais, nuoširdžiomis šypsenomis. Šio koncerto organizatorės: pradinio ugdymo mokytoja Birutė Damauskienė ir šokio mokytoja bei kolektyvo vadovė Jūratė Urbonienė. 

Gegužės mėnesį pirmokai ir vėl lankėsi pas „vilteniukus“ atlikti bendros kūrybinės veiklos.

Kartu piešė gėles ir drugelius, kartu margino gėlėtą pievą, kartu pasidžiaugė vieni kitais, kartu pažaidė bendrus žaidimus. Smagiai praleido laiką ir sukūrė bendrą darbą, palinkėjo geros, saulėtos vasaros ir atsisveikino iki rudens, kad ir vėl galėtų toliau bendrauti ir kurti. Geros vasaros! Iki pasimatymo!

 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.55 – 10.40
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 13.05 – 13.50
 • 7. 14.00 – 14.45
 • 8. 14.50 – 15.35
Iki mokslo metų pabaigos liko
 • dien.
 • val.
 • min.
 • sek.