Kelionė į Panemunę

Kelionė į Panemunę

Rugsėjo 2 d. progimnazijos 6-8 kl. pirmūnai, MA nariai, olimpiadų ir konkursų 
laimėtojai vyko į puikią edukacinę kelionę po Panemunę. Pirma stotelė - Veliuona. Mokiniai ne tik sužinojo įdomios informacijos apie Veliuoną, tačiau ir  dalyvavo edukacijose: „Tarpukario fotografija“, „Vytautas Didysis Veliuonoje“ ir „Cianotipija“  
„Cianotipija“ - tai intriguojantis, įdomus ir įtraukiantis fotografinis procesas, tiksliau 
fotografinis būdas, atrastas dar iki fotografijos. Kiti naudojami pavadinimai: mėlynasis atspaudas (blueprint) – taip vadinant dėl išgaunamo Berlyno mėlio pigmento, saulės atspaudas (sunprint) – dėl to, kad ekspozicija vyksta saulės šviesoje arba UV spinduliuose. Edukacijos metu  mokiniai išbandė šį metodą ir sukūrė atvirukus, kuriuos galės padovanoti artimiesiems. 
Kita stotelė - Panemunės pilis. Čia mokiniai tapo tikrais tyrinėtojais bei susipažino iš 
arčiau su  Panemunės pilimi. Šiandien ši pilis – geriausiai išlikusi renesansinė rezidencinė pilis Lietuvoje, kuri atskleidžia turtingus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir kultūros sluoksnius. Ji išsiskiria savo efektingu dydžiu ir išlikusia Kunigaikštystės laikus menančia sienų tapyba, kurios fragmentai liudija apie klasicizmo, ampyro ir bydermejerio stilių puošybos madas.  Jurbarko Dvaro parke  kūrėme fotosesiją puikios gamtos apsuptyje. 
Paskutinė stotelė – Raudonės pilis.   Pilis pastatyta ant aukšto Nemuno šlaito, todėl iš 
jos bokšto ir ne tik atsiveria nuostabios panoramos į Nemuno upės apylinkes. Pastatą sudaro trys korpusai, kurių kiekvienas turi po 2 ar 3 aukštus. Korpusai išsidėstęs forma primenančia U raidę. Pilies išskirtinis ženklas 5 apvalūs bokštai, keturi bokštai išsidėstę pilies kampuose, vienas – centre.       Edukacinės kelionės metu įvairių klasių mokiniai formavo komandinio darbo įgūdžius, pritaikė turimas žinias, praplėtė akiratį ir labai smagiai praleido laiką... 
 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos